Egy japán projekt keretében azt igyekeznek felmérni, hogy az állati trágyából előállított biometán felhasználható-e hajók tiszta üzemanyagaként. Ha a kísérlet sikeres lesz, az új energiaforrás jelentősen hozzájárulhat Japán 2050-re kitűzött nettó zéró emissziós céljához.
Biometán, mint üzemanyag
A projektben a Mitsui OSK Lines hajózási óriásvállalat és a Takanashi Milk Products tejipari vállalat működik együtt. A környezetbarát biometán lehetőségeit feltáró megvalósíthatósági tanulmány célja, hogy a Hamanaka városában előállított biometánt gyárak és hajók üzemanyagaként használják, ezzel is közelítve a fenntarthatósághoz.
Az elmúlt években a cseppfolyósított földgáz (LNG) jelentős lépést jelentett a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésében, hiszen 25-40 százalékkal kevesebb szén-dioxidot bocsát ki, mint a szén vagy az olaj. Az új projektben a hangsúly a biogáz tisztított formájának tekinthető biometán előállítására helyeződik. Ezt a megújuló üzemanyagot helyi tehenészetek trágyájából állítják elő, és óriási potenciállal rendelkezik a gyárak és hajók energiaellátásában.