Egyéves kutatómunkával olyan szagmentes újrahasznosított műanyagot fejlesztett ki a MOL, amit a piaci igényeknek megfelelően az autók belső alkatrészeinek keverékeihez és csomagolóanyagok gyártásához is lehet használni.
Kiváló lehetőség az autó- és csomagolóipar számára
A MOL a közleményében emlékeztetett arra, hogy az autóiparban szigorúan szabályozzák a műanyagok illóanyagtartalmát és szagtulajdonságait. A Tiszaújvárosban megvalósult fejlesztés során több olyan terméket alkottak meg, amelyek szagot okozó illóanyag-tartalma rendkívül alacsony. Közöttük egy olyan polipropilént, amely kiválóan feldolgozható és alkalmas üvegszálas termékek gyártására, valamint újrahasznosított műanyagot tartalmazó, úgynevezett kompaund keverékeket.
A fejlesztés során a MOL komoly tapasztalatot szerzett az illóanyagtartalom mérésében és csökkentésében, valamint az autóipari szabványok szerinti vizsgálatokban.
Az új, szagmentes műanyagok jelentősen szélesítik az újrahasznosított műanyagok felhasználási lehetőségeit az autóiparban és a csomagolóanyagok területén egyaránt. A MOL szakemberei által kidolgozott megoldás támogatja a vállalat stratégiai célját, a körforgásos gazdaság kialakítását, mert több hulladékanyag feldolgozását és hasznosítását teszi lehetővé.
Az új műanyag gyártása már meg is kezdődött a vállalat tiszaújvárosi üzemében. Évente 5700-9900 tonna mennyiségben gyártják, és a terméknek van már állandó vevője szlovák területen – és zajlanak Magyarországon is az egyeztetések a lehetséges felhasználókkal.
Szöveg forrása: MTI, Don’t Waste It!