Új gyártósort avatott Dunaharasztiban a Coca-Cola HBC Magyarország. Az új gépsor és a 3 ezer négyzetméteres új gyártócsarnok 8,7 milliárd Ft-os beruházással készült el. A cégcsoporton belül a magyar vállalat vezetett be elsőként mesterséges intelligencia által vezérelt robottechnológiát a raktározási folyamataiba. A dunaharaszti gyár 100 százalékban megújuló forrásból származó áramot használ, egy liter késztermék előállításához pedig a 2014-es adatokhoz képest jelenleg 30 százalékkal kevesebb energia, és 20 százalékkal kevesebb víz igénybevétele szükséges. Az új gyártósor üzembe állításával várhatóan hasonló arányban lehet majd tovább csökkenteni az energia- és vízfelhasználást.
Coca-Cola: ultramodern gyártósoravató Dunaharasztiban
Szerző: Rik Gabriella
Előző
A globális ellátási láncok kihívásaiKövetkező
Innovátorok Napja – fókuszban a mesterséges intelligenciaKapcsolódó hírek
-
A Transpack szaklap Hungaropack különdíjainak egyik idei nyertese a POLIOL PET Packaging Kft. és Félegyházi Tej Kft. Félegyházi Tej termékcsalád csomagolása
PET csomagolás az egyik idei nyertesünk!
-
Utcára kerülhet a visszaváltási rendszer
A visszaváltó automaták közterületi telepítése új irány lehet az italos csomagolások visszagyűjtésében.
-
PPDexpo beszámoló
A 2. alkalommal mgrendezett PPDexpo látogatói adatainak gyors összegézese szerint a PPDexpo, a SignExpo és a Flexpo szakkiállításokat – 3.807 előregisztrációt követően – 3.108-an tekintették meg.
-
Stabilizálnak az AMR-ek
Intralogisztika: gyorsan terjed az autonóm robotok alkalmazása.
-
Az űrből is érzékelhető a szennyezés – jelentett Sentinel
A világ kereskedelmi forgalmának 12 százaléka áthalad a Szuezi-csatornán.
