Számtalan sajtómegjelenés foglalkozik a környezetvédelem kérdésével, a tengeri élővilágtól a teknősökig, a városi lakosságtól a magzatokig mindenki veszélyben van. Egyes véleményvezérek viszont mindenért a csomagolóipart okolják.
Csináljuk együtt! Indítsunk el egy lavinát!
A Transpack csatornáin indítanánk el egy teljesen sablonos, ChatGPT által írt, szinte semmit mondó cikket épp azzal a céllal, hogy idővel elérjük egymás ingerküszöbét.
Partnereink felé a napokban e-mail-, olvasóink felé pedig kérdéssorozatot indítunk majd olyan kérdésekkel, mint pl.
- Valóban a túlszabályozás okozza-e a vesztünket?
- Vagy tényleg a csomagolás?! És a közlekedés?!
- Tényleg nem kellene csomagolnunk?!
- Vagy maga az emberi trehányság a bűnös?
- Mit tud Ön tenni? És a cége?
Végtelenségig lehetne ezt folytatni, sőt, szakmailag is bele lehet majd bonyolódni. És ha eltaláljuk az ingerküszöböt, egy egész izgalmas történet jöhet ebből össze, amit megjelentetünk!
Ne hagyjuk, hogy a csomagolóipar úgy járjon, mint a mezőgazdaság, ahol a környezetvédők szerint a „tehénfing” a bolygó veszte, szerintük ne igyunk tejet se, ne együnk húst se, és sorolhatnánk. Ismerős?! Láttunk már mindannyian csomagolásellenes kampányokat is. Tegyük helyre, a HELYÉRE a témát, a laikusok fejében is.
Ha mindannyian csak 5 percet INGYEN áldozunk a közös platformnak, a végeredménnyel már szaksajtóként az érdekképviselethez, a hatóságokhoz is odaállhatunk (vagy eljuttatjuk annak, aki oda is tud állni)…
Feladat:
- Figyelje e-mailfiókját
- Facebook oldalunkat
- weboldalunkat
- és reagáljon! Sőt, kérdezzen, borzolja a kedélye(in)ket!
Ráhangoló szöveg a chatgpt-től:
„A csomagolóipar jelentős szerepet játszik a környezetvédelemben, mivel a csomagolási hulladék nagy része hozzájárul a globális szennyezéshez. A fenntartható csomagolási megoldások alkalmazása, mint az újrahasznosítható, biológiailag lebomló vagy komposztálható anyagok használata, csökkenti a környezetterhelést. Az újrahasznosítás pedig nemcsak a hulladék mennyiségét mérsékli, hanem az alapanyag-felhasználást is optimalizálja, így kevesebb energia- és erőforrás-felhasználással jár. Az ökológiai lábnyom csökkentésében szerepet játszik a minimalizált csomagolás, amely kevesebb anyagot igényel, illetve a logisztikai hatékonyság növelése, amely csökkenti a szállítási kibocsátásokat.”
Sándor Ildikó
főszerkesztő