Utoljára 2018 utolsó negyedévében volt növekedés a budapesti modern irodaépületek kihasználatlansági mutatójában, akkor 7,3 százalékra nőtt az üresedés – számolt be a portfolio.hu. Azóta folyamatos a csökkenés a kihasználatlanságban az irodapiacon, a megjelenő kínálatot azonnal felszívta a kereslet, és folyamatos igény volt az új állományra is. 2020 első negyedévében ez az érték 6,2 százalékra emelkedett az előző negyedéves 5,6 százalékról. Ebben a negyedévben a kereslet változatlan volt, ugyanakkor a korábbihoz képest több irodaterület került a piacra, ami növekedést eredményezett a kihasználatlanságban. Természetesen ebben a negyedévben a koronavírus okozta helyzet még nem éreztette érdemben a hatását, a kivárás a következő időszakban még megmutatkozhat a bérleti tranzakciókban.
Irodapiac: lassítás, kivárás
Szerző: Rik Gabriella
Előző
Így formálja át a fuvarozást a járványKövetkező
Díjazták a helyes kézmosásra tanító VR applikációtKapcsolódó hírek
-
Nem várható hazánkban hiány orvosi oxigénből
Az oxigénelőállítás új üzemek felépítése nélkül is növelhető olyan mértékben, ahogy azt a kereslet megkívánja.
-
Szemétből készül a luxustáskák hasonmása
A Camera 60 kreációi pont úgy néznek ki, mint egy divatház táskája, csak az alapanyaga sokkal olcsóbb, jellemzően szemét.
-
Így hat ránk is a koronavírus
Konferencia a kilátástalanság fenyegetéséről Budapesten.
-
Higiénikusan tiszta törlőkendő
A MEWA többször felhasználható ipari törlőkendői a dolgozók egészségét is óvják.
-
Az élelmiszercsomagolási iparág felbolydult
A pánikvásárlások, az euro-árfolyam és az emelkedő fuvarköltségek befolyásolják leginkább a csomagolóipar mindennapjait vírus idején.