Utoljára 2018 utolsó negyedévében volt növekedés a budapesti modern irodaépületek kihasználatlansági mutatójában, akkor 7,3 százalékra nőtt az üresedés – számolt be a portfolio.hu. Azóta folyamatos a csökkenés a kihasználatlanságban az irodapiacon, a megjelenő kínálatot azonnal felszívta a kereslet, és folyamatos igény volt az új állományra is. 2020 első negyedévében ez az érték 6,2 százalékra emelkedett az előző negyedéves 5,6 százalékról. Ebben a negyedévben a kereslet változatlan volt, ugyanakkor a korábbihoz képest több irodaterület került a piacra, ami növekedést eredményezett a kihasználatlanságban. Természetesen ebben a negyedévben a koronavírus okozta helyzet még nem éreztette érdemben a hatását, a kivárás a következő időszakban még megmutatkozhat a bérleti tranzakciókban.
Irodapiac: lassítás, kivárás
Szerző: Rik Gabriella
Előző
Így formálja át a fuvarozást a járványKövetkező
Díjazták a helyes kézmosásra tanító VR applikációtKapcsolódó hírek
-
Valós versenyelőnyben az online kereskedelem
A GKI Digital kutatásának 2020-as évközi eredményeit is figyelembe véve mostanra kijelenthető, hogy a pandémia egyik legnagyobb nyertese az e-kereskedelem.
-
A nyomdaipar jelene és jövője
A koronavírus jelentősen megtépázta a nyomdaipart. Szerencsések azok, ahol csak felére esett vissza a gyártás.
-
A járvány idején arcpajzsokat nyomtat az Airbus
Az Airbus a spanyolországi telephelyein szabadalmaztatott design alapján, PLA műanyagból nyomtat arcpajzsokat.
-
Rekordévet zárt tavaly a Vajda-Papír
A Vajda-Papír cégcsoport árbevétele 2020-ban elérte az 52 milliárd forintot. Ez a cégcsoport eddigi rekordja.
-
Szennyvízelemzés a koronavírus-fertőzés mértékére
A szennyvíztelepre befolyó vízből pontosabb adatok nyerhetők ki, mint a ritkás személyi tesztelésekből, ráadásul ezzel az enyhe és tünetmentes fertőzöttek is elárulják magukat.